چارتر کشتی فله بر

اجاره کشتی - حمل بار با کشتی

چارتر کشتی فله بر

چارتر کشتی فله بر در آب‌های شمال و جنوب. بروکر کشتی فله بر سوختی و خشک. انجام صفر تا صد صادرات کلیه محموله‌های فله از سه هزار تن تا چهارصد هزار تن در تمام نقاط جهان.

اجاره کشتی فله ‌بر

حمل بار به تمامی بنادر جهان بدون محدودیت در ارسال

بروکر کشتی فله بر با 30 سال تجربه در امر کشتیرانی.  خدمات یکپارچه حمل بار به وسیله انواع کشتی فله بر را ارائه می‌دهد. خدمات لجستیکی به صورت صفر تا صدی در کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب. فعال در کشورهای حوزه CIS

 حمل انواع محمولات را به صورت صادرات، واردات و ترانزیت بر عهده می‌گیرد. این شرکت دارای نمایندگی‌های فعال در کشورهای مختلف می‌باشد. این امر باعث قوی‌تر شدن مجموعه و بروکر کشتی‌ قله بر با نرخ مناسب و تنوع بیشتری شده است.

حمل بار فله از مقادیر چند پالت در دریایی شمال تا کشتی های صد هزار تنی در دریایی جنوب و بندر عباس. حمل در مبادی غیر بومی و مقاصد غیر از ایران تجارت جهانی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

حمل فله انواع کالا مانند سیمان، کلینکر، سنگ، گوگرد، مواد پتروشیمی و نفتی، انواع مواد معدنی و کانی‌ها، ذرت، جو و انواع غلات. 

تماس با کارشناس: 09151060970

مراحل چارتر کشتی فله‌بر

1- اولین مرحله‌ی چارترینگ کشتی تماس با کارشناسان کشتی فله در مجموعه ما  و ارائه‌ی اطلاعات زیر است.

2- اثبات دپو کالا

مرحله‌ی بعدی اثبات واقعی بودن محموله، به کارشناسان ما از سوی صاحب کالا است. به عبارت دیگر صاحب کالا بایستی به کارشناسان ما ثابت نماید که به طور قطع یک محموله جهت ارسال دارد. صاحب کالا می‌تواند از طریق ارائه‌ی قبض و رسید انبار برای کالای مربوطه در یکی از بنادر ایران; اثبات نماید که یک محموله به صورت دپو در بندر، آماده‌ی ارسال دارد.
بعد از ارائه‌ی قبض انبار توسط صاحب کالا، کارشناسان ما می‌بایستی با توجه به مشخصات محموله و زمان ارسال و نحوه بارگیری به صاحب کالا اعلام نرخ کنند.

3- توافق و نگارش قرارداد حمل کالای فله

در صورت توافق دو جانبه بر سر قیمت حمل، مرحله‌ی بعدی معرفی چارتر کننده‌ی کشتی از سوی صاحب کالا می‌باشد. در حقیقت شرکت‌های باربری دریایی فله از قبیل شرکت شاهان تجارت آسیا، نقش یک نوع واسطه در بین صاحبان کشتی و صاحبان کالا را بازی می‌کنند. چنانچه شخص یا شرکت چارتر کننده ، مورد قبول صاحبان کشتی فله یا همان به اصطلاح “اونرها” قرار گرفت، قرارداد حمل که حاوی کلیه‌ی شرایط حمل توسط اونر می‌باشد ، از سمت اونر به مجموعه‌ی ما ، و از طریق ما به صاحبان کالا ارائه می‌گردد.
چنانچه مفاد قرارداد توسط صاحب کالا پذیرفته شد به امضای سه طرف قرارداد خواهد رسید. پس از آن نوبت به اخذ پیش پرداخت از صاحب کالا می‌باشد . البته شرط ارائه‌ی مبلغ پیش پرداخت ،تنها برای برخی از کشتی‌ها وجود دارد . بعضی از اونرها هم بدون اخذ پیش پرداخت از صاحبان کالا، حاضر به اعزام کشتی به بندرمبدا می‌شوند .
پس از ارائه‌ی پیش پرداخت و کسب اطمینان از سوی اونر، کشتی به بندر محل بارگیری اعزام می‌گردد.

4-اجرای عملیات بارگیری کشتی فله بر

پس از ارائه‌ی پیش پرداخت و کسب اطمینان از سوی اونر، کشتی به بندر محل بارگیری اعزام می‌گردد. هر کشتی طبق قرارداد تا چند روز مشخص در بندر مبدا و در بندر مقصد دراختیار صاحبان کالا می‌باشد و صاحبان کالا فرصت دارند در این مدت زمان مشخص ، بدون نیاز به پرداخت هزینه‌ی دموراژ ، محموله را بارگیری و تخلیه نمایند، در صورتیکه بارگیری و تخلیه‌ی بار بیش از زمان مقرر به طول انجامید، انگاه صاحب کالا موظف هست به ازای هر روز تاخیر مبلغ مشخصی هزینه‌ی دموراژ بپردازد . هرنوع کشتی بسته به امکانات و سایزش ، هزینه‌ی دموراژ مشخصی دارد . که هزینه‌ی دموراژ کشتی از قبل در قرارداد کشتی درج شده است .
یکی از مفاد مهم قراردادهای کشتی همین هزینه‌ی دموراژ می‌باشد که بایستی حتما مود توجه قرار گیرد.
عملیات تخلیه و بارگیری کشتی نیز می‌تواند یا توسط خود صاحب کالا و یا توسط گروه‌های بارگیری و تخلیه که توسط شرکت ما به صاحب کالا معرفی می‌گردد انجام شود.

صاحبان کشتی‌های فله‌بر

کشتی فله‌بر که برای حمل انواع کالاهای فله‌ی خطرناک و غیرخطرناک نظیر غلات، انواع سنگ‌ها، انواع کالاهای فلزی، انواع مصالح و غیره به وجود امده است.
امروزه باربری فله بین بیست تا 30 درصد حمل و نقل دریایی را تشکیل می‌دهد.
کشتی‌های فله در طیف وسیعی از سایزها از 1000 تنی گرفته تا حدود چهارصدهزارتنی ، هستند که اکثرا متعلق به شرکت‌های اروپایی ژاپنی ، و امریکای جنوبی ، و چینی می‌باشند. پروسه و عملیات بارگیری بر روی کشتی‌های فله با توجه به اندازه‌ی کشتی‌ها، نوع بار، توان بارگیری صاحب کالا یا شرکت فرستنده‌ی بار و همچنین در آخر با توجه به تجهیزات بارگیری داخل کشتی و تجهیزات بارگیری بندری ممکن است تا چند روز به طول بیانجامد.

عملیات تخلیه و بارگیری کشتی نیز می‌تواند یا توسط خود صاحب کالا و یا توسط گروه‌های بارگیری و تخلیه که توسط شرکت ما به صاحب کالا معرفی می‌گردد‌‌، انجام شود.
همچنین در زمان چارترینگ کشتی بایستی این موضوع را در نظر بگیریم که کشتی زمانی در محل حضور یابد که اسکله‌ی بین 12 تا 20 در مثلا بندر شهید رجایی ظرفیت برای حضور کشتی داشته باشد ،به علت اینکه چنانچه کشتی زمان رسیدن به بندر برای بارگیری در سایر اسکله‌های دیگر لنگر بیندازد، متعاقبا بایستی مبالغی هزینه‌های اضافی دیگر جهت مالیات به اداره‌ی بندری بپردازد. البته این شماره اسکله‌ها تنها مخصوص به بندر رجایی است به عنوان مثال ذکر گردید و در بنادر دیگر شماره‌ها متفاوت هستند.

عوامل موثر بر قیمت حمل و نقل کشتی فله بر

هر چه تعداد جرثقیل‌های تعبیه شده بر روی کشتی فله بیشتر باشد، کشتی برای عملیات تخلیه و بارگیری نیاز کمتری به جرثقیل‌های ساحل دارد. همچنین هزینه‌ی تخلیه و بارگیری به مقدار زیادی کاهش می‌یابد، زیرا که هزینه‌ی کمتری را باید برای اجاره جرثقیل‌های موجود در بندر صرف کرد. همچنین زمانی که کشتی مجهز به تعداد جرثقیل یا همان کرین بیشتری باشد، در مدت زمان بارگیری صرفه جویی خواهد شد. بارگیری و تخلیه با سرعت و نظم بیشتری انجام خواهد شد. لذا در انتخاب نوع کشتی به هنگام اجاره‌ی کشتی، یکی از آیتم‌هایی که خیلی از صاحبان کالا به آن توجه می‌کنند، دارا بودن جرثقیل و همچنین تعداد جرثقیل‌های موجود بر روی کشتی می‌باشد.
در کشتی‌های فله بر جرثقیل‌دار، معمولا هر چه سایز کشتی بزرگتر باشد، تعداد جرثقیل‌های تعبیه شده بر روی کشتی بیشتر است .
همچنین این وضوع برروی نرخ اجاره ی کشتی‌های فله بر تاثیرگذار است.

 

خروج از نسخه موبایل