حمل دریاییشرکت حمل و نقل بین المللی

حمل بار به کویت

صادرات به کویت

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

برای حمل بار از ایران به کویت با توجه به نوع اقلامی که برای ارسال به کویت دارید، گزینه های مختلفی وجود دارد که در زیر لیست شده است. با این حال، اگر شرایط خاصی دارید، نگران نباشید زیرا در ادامه انواع شرایط حمل بار از ایران به کویت را برای شما شرح می دهیم و میتوانید بهترین گزینه را برای ارسال بار خود به کویت انتخاب کنید.

حمل دریایی به کویت

یکی از پرکاربرد ترین روش های حمل بار به کویت ، حمل دریایی به کویت می باشد که باید در نظر گرفت این روش برای بار های بزرگ بیشتر از یک تن به کار می رود . کویت کشوری در غرب آسیا می باشد که با کشورهای عراق و عربستان سعودی دارای مرزهای خاکی و با ایران از راه خلیج فارس مرزهای آبی مشترکی دارد و به سبب همین مرز آبی مشترک ، حمل دریایی به کویت یکی از روش های متداول حمل بار به کویت می باشد . درصد قابل توجهی از واردات این کشور از ایالات متحده است. در سال 1999، این کشور اولین منطقه آزاد تجاری خود را اجرا کرد. با حمل و نقل دریایی به کویت تجارت صادراتی خود را رشد بدهید.

مراحل حمل بار دریایی به کویت
حمل بار دریایی به کویت از سه مرحله تشکیل می شود که یک مرحله مربوط به کارهایی می باشد که باید در ایران انجام شوند و دومین مرحله مربوط به مسیر دریایی بین ایران و کویت می باشد و سومین مرحله نیز مربوط به شرایط تحویل بار در کویت می باشد که در ادامه کامل عنوان شده است:
1. دریافت بار از مشتری
2. بسته بندی مناسب کالا
3. بارگیری محموله ها در کشتی از بنادر ایران
4. گرفتن مجوز های بارگیری و ارسال کالا
5. انجام امور اداری و تشریفات گمرکی مربوط به کالا
6. صدور بارنامه
7. بیمه
8. انبارداری
9. فرایند تخلیه و ترخیص بار

برای حمل بار به کویت دو گزینه دارید :
1) گزینه FCL ( حمل بار به صورت یک کانتیتر کامل )
2) گزینه LCL( حمل بار فله به کویت )
حمل کانتینری به کویت
کانتینرهای 40 فوتی 22 پالت استاندارد را حمل می کنند. کانتینرهای بیست فوتی 10 پالت استاندارد را در خود جای می دهند که به طول 6 متر هستند . اگر محموله شما معادل حداقل نصف یک کانتینر 20 فوتی باشد، گرفتن بار کامل کانتینر ضروری خواهد بود که در این روش میتوانید کشتی اجاره کنید و بار خود را به صورت کانتینری ارسال کنید . اگر برای جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی ناشی از تماس، لازم است کالاهای شما از کالاهای صادرکنندگان دیگر جدا شود، FCL یا همان حمل کانتینری به کویت حتی برای یک محموله بسیار کوچک نیز یک انتخاب هوشمندانه است .

حمل بار فله به کویت
اگر جداسازی کالاهای شما از دیگران نگران کننده نیست، می توانید LCL یا همان حمل بار فله به کویت را انتخاب کنید که به آن گروپاژ نیز می گویند. این شیوه ی حمل بار به این معنی است که یک کانتینر را به اشتراک بگذارید و فقط برای فضای مورد نیاز خود هزینه کنید. این روش مقرون به صرفه است زیرا لازم نیست هزینه ی زیادی برای اجاره ی یک کشتی انجام بدهید .

 

مدارک حمل بار به کویت
برای حمل بار به کویت لازم است تا مدارک زیر را با خود همراه داشته باشید:
• اصل پاسپورت فرستنده و گیرنده
• اصل کارت ملی فرستنده و گیرنده
• کپی بلیط
• آدرس کامل فرستنده و گیرنده به همراه کد پستی /Zip Code گیرنده و شماره تلفن
• لیست بسته بندی کالا به همراه ابعاد بسته ها به سانتیمتر
موردی که اهمیت دارد این است که در اغلب موارد لازم است تا فردی که قصد ارسال بار دارد برای بازرسی کالا ها و انجام تشریفات گمرکی حضور داشته باشد .

 

قیمت حمل بار دریایی به کویت

حمل بار دریایی به کویت قیمت های متنوعی دارد و کاملا بستگی به نوع کالا ، اندازه کالا ، وزن ، مبدا و مقصد متفاوت است به همین خاطر برای اطمینان از قیمت دقیق با کارشناسان ما تماس بگیرید .

بنادر کویت
بنادر کویت نقش حیاتی در تجارت صادرات و واردات در جهان دارند. آنها از طریق خطوط کشتیرانی مهم به سایر بنادر مهم جهان متصل می شوند . موقعیت استراتژیک کویت این کشور را قادر ساخت تا برای تقویت اقتصاد خود به تجارت دریایی خود تکیه کند. بنادر کویت تا زمانی که چاه‌های نفت کشف شد و به عنوان یک توسعه‌دهنده اقتصادی در رتبه اول قرار گرفتند، بیشترین سهم را در اقتصاد این کشور داشتند.
کویت دارای موقعیت استراتژیک است که این کشور را قادر می سازد تا برای اقتصاد به تجارت دریایی وابسته باشد. بنابراین صادرات و واردات نقش بسزایی در توسعه اقتصادی و ساختمانی کویت دارد. سه بندر مهم در کویت به صادرات و واردات کویت می پردازند.

حمل بار به بندر شویخ

بندر شویخ اولین بندر تجاری کویت است که در مجموع 21 اسکله دارد. از این تعداد، حدود 14 اسکله در عمق 10 متری، چهار اسکله در عمق 8.5 متری و سه اسکله در عمق 6.7 متری قرار دارند .
کشتی هایی که به بندر شویخ رفت و آمد می کنند از کانال ناوبری در خلیج کویت عبور می کنند . این کانال ناوبری 8 کیلومتر طول و 8.5 متر عمق دارد. این بندر همچنین می‌تواند کشتی‌هایی با آب‌نشست ۷.۵ متری در هنگام جزر و شناورهای ۹.۶ متری در جزر و مد را دریافت کند.
بندر شویخ توسط اداره بندر کویت مدیریت و اداره می شود و دارای تمامی امکانات مدرن برای رفع هر نوع نیازی است. بندر شویخ در قلب شهر کویت قرار دارد و 4.4 میلیون متر مربع وسعت دارد و حوضه آن در حدود 1.2 میلیون متر مربع اندازه گیری شده است.
بندر شویخ دارای حدود 21 اسکله است که از نظر اندازه و عمق متفاوت است تا انواع کشتی ها را در خود جای دهد. مایل دریایی که کشتی ها برای ورود به بندر استفاده می کنند کانالی در حدود 87 کیلومتر است و کمترین برآورد عمق در هنگام جزر و مد حدود 8.5 متر است. یک انبار باز در بندر به وسعت حدود 450000 متر مربع و یک انبار انبار به مساحت 170000 متر مربع وجود دارد. با این حال بندر شویخ با وجود تجهیز به تمامی امکانات، چهار مشکل عمده دارد:
• جاده ها،
• بازگشت ظروف خالی،
• فضای ذخیره سازی و انبارداری
• تعداد کشتی ها
ترافیک ازدحام در جاده های اطراف بندر یک مشکل مهم است زیرا بازگشت کشتی های خالی به بندر را به تاخیر می اندازد و کارایی آنها را کاهش می دهد. همچنین کمبود انبار کانتینر در بندر شویخ وجود دارد که باعث کاهش ترافیک کشتی در چند سال اخیر شده است. تعداد کشتی هایی که به بندر شویخ می رسند نیز در سال های اخیر کاهش یافته است که منجر به کاهش سود آنها شده است. به طور معمول حمل بار از بندر بوشهر و خرمشهر به شویخ برای انواع لنج و کشتی باری انجام می‌شود. شاهان تجارت ارائه دهند انواع کشتی باربری به این بندر است.

حمل بار به بندر شعیبا

این دومین بخش حیاتی کویت است، با سکوهای مرتفعی که ترافیک تجاری، کشتی های کانتینری و سکوی فرآورده های نفتی را مدیریت می کند. شرکت ملی نفت کویت سکوی نفت را مدیریت می کند. بندر شعیبه همچنین دارای 20 اسکله است که عمق آنها بین 10 تا 14 متر متغیر است. چهار نفر از آنها کشتی های کانتینری را اداره می کنند.
اسکله نفتی بندر شویخ در عمق 16 متری آب قرار دارد. علاوه بر موارد فوق، این بندر دارای دو حوضچه مینی کشتی های دریایی و بارج است. بندر شعیبه در 45 کیلومتری جنوب شهر کویت قرار دارد و دومین بندر بزرگ کشور است که بسیاری از کارهای تجاری را انجام می دهد . این بندر بارهای عمومی، کانتینرها، تانکرها و لنج ها را جابجا می کند. بندر شعیبه توسط یک شهرک صنعتی احاطه شده است که شامل یک پالایشگاه نفت، مجموعه ای از کارخانه های پتروشیمی، یک کارخانه سیمان، یک کارخانه کلر و سودا، یک کارخانه آب شیرین کن و یک نیروگاه است.
بندر شعیبا تقریباً 30 سال پیش ساخته شد. به این ترتیب، اکثر خدمات ارائه شده دیگر مطابق با استانداردها و الزامات فعلی نیستند.

 حمل بار به بندر دوحه

سومین فهرست در فهرست بندرهای کویت ، بندر دوحه کویت است. بندر دوحه یک بندر کوچک ساحلی است که در عمق 4.3 متری قرار دارد. بندر دوحه در درجه اول از صنایع دستی، لنج‌ها و کشتی‌های کوچکی که از کشورهای خلیج عبور می‌کنند نگهداری می‌کند. با این حال، شامل کشتی هایی نیز می شود که خدمات ساحلی را انجام می دهند. بندر دوحه یک حوضه نیمه بسته است که توسط پارتیشن های موجی گسترش می یابد.
بندر دوحه در دوحه واقع شده است و به برخی از محبوب ترین مقاصد گردشگری این کشور مانند دوحه کورنیش و سوق واقف نزدیک است. خدمات بندری میلاها این بندر را کنترل می کند. همچنین یک ترمینال کروز برای قرار دادن قایق های تفریحی لوکس و کشتی های کروز بزرگ وجود دارد. علاوه بر این، این بندر همچنین چندین تسهیلات راحت را برای مسافران ارائه می دهد مانند مهاجرت آسان، گمرک بدون دردسر، ارز خارجی بدون نقد، ایستگاه های تاکسی و اتوبوس، تورهای اتوبوس کویت، معافیت از مالیات قطر، کافه سالن، و سرویس های بهداشتی انتظار برای مسافران و کارکنان کشتی های تفریحی. بندر دوحه تا زمانی که بندر حمد در سال 2016 به وجود آمد، به عنوان تنها بندر تجاری کویت بود که می توانست تقریباً هر نوع محموله ای را جابه جا کند.

حمل بار بندر مبارک الکبیر

تمرکز اصلی چشم انداز کویت جدید 2035 تجارت دریایی است که بنادر کویت نقش بسزایی در آن خواهند داشت. یک بندر جدید در جزیره بوبیان در حال ساخت است. این بندر جدید با نام بندر مبارک الکبیر شناخته می شود و بخشی از طرح کمربند و جاده چین در کویت است. بندر مبارک الکبیر دارای 24 اسکله با ظرفیت 8.1 متر است. این بندر بخش مهمی از چشم انداز جدید کویت 2035 است زیرا فرصت های شغلی زیادی ایجاد می کند. علاوه بر این، انتظار می‌رود بندر جدید کویت به نفع این کشور باشد و منافع کشورهای دیگری مانند چین، عراق و ایران را تامین کند.
پس از ساخت، بندر مبارک الکبیر نزدیکترین بندر دریایی به آسیای مرکزی خواهد بود. برخلاف سایر بنادر کویت، این بندر از نظر زیست محیطی پایدار خواهد بود. حدود 53 درصد از ساخت بندر تکمیل شده است و فاز اول شامل چهار اسکله نیز می شود که در آوریل 2021 تکمیل شد. جزیره بوبیان به عنوان بخشی از توسعه بندر مبارک الکبیر به عنوان خانه تمام نیروگاه ها و پست های فرعی عمل خواهد کرد. فاز اول بندر مبارک الکبیر آن را از طریق پروژه جاده ای به شبکه جاده های موجود در جزیره بوبیان متصل می کند. این پروژه به عنوان بزرگترین پروژه زیرساختی کویت در سال 2021 اجرا می شود.
کویت میلیاردها دلار برای ساخت بنادر، جاده‌ها و فرودگاه‌های جدید برای افزایش ارتباطات سرمایه‌گذاری می‌کند. هدف اصلی این کشور استفاده حداکثری از موقعیت استراتژیک خود است تا بتواند به پیوند شمالی خلیج فارس تبدیل شود. متعاقباً به آنها کمک خواهد کرد تا جریان تجارت بین‌المللی را در سال‌های آینده تسهیل کرده و از آن سود ببرند.

چارتر کشتی به کویت

چارتر کشتی به کویت یکی از روش های حمل بار به کویت می باشد که معمولا از بندر خرمشهر یا بندر آبادان انجام می‌شود. باتوجه به اندازای که برای حمل بار در نظر میگیرد، اغلب ممکن است برای مواد غذایی یا مصالح ساختمانی استفاده بشود .
شاهان تجارت با داشتن ارتباطات قوی (صاحبان کشتی و همچنین اجاره کنندگان)، قادر به ارسال هر نوع محموله از بنادر ایران به کویت است. چارترها در مسیر کویت معمولا به صورت قرارداد چارتر زمانی انجام می‌شود. برای چارتر سفری به کویت باید حداقل یک هفته قبل از بارگیری نسبت به چارتر خود اقدام نمایید.

چارتر دوبه یا لنج به کویت

دوبه یا لنج همان کشتی های کوچگ یا قایق بزرگ باری می‌باشد. لنج ها بر روی پایه های بادبانی قرار می‌گیرد و به جای بادبان به وسیله‌ی موتور حرکت می‌کنند. روش حمل بار به وسیله ی چارتر دوبه یا لنج به کویت روشی مناسب است که با اجاره ی دوبه بار خود را به صورت مقرون به صرفه ارسال کنید . ظرفیت لنج بین 400 تا 3000 تن متغییر است. به علت حرکت سریع آن‌ها و همچنین سرعت تخلیه و بارگیر بالا برای کالاهای فاسد شدنی در فصول سرد سال استفاده می‌شوند. همچنین لنج ها برای حمل پروژه ای و روزانه اوناع کالا از ایران به کویت استفاده می‌شوند.

چارتر کشتی فله بر به کویت 

برای حمل بار فله خود از ایران به کویت می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و کشتی های دریایی را به حالت چارتر در اختیار بگیرید و بار فله خود را به راحتی به کویت ارسال کنید .

چارتر لندی کرافت به کویت

چارتر لندی کرافت در گذشته برای حمل ابزار آلات و افراد نظامی استفاده می شد اما در حال حاضر به وسیله ی این کشتی ها میتوان خودرو ها و ماشین آلات سنگین و کامیون ها و انواع صادرات ها را انجام داد. لندی کرافت برای حمل انواع کامیون و کانتینر یخچالی مورد استفاده قرار میگیرد. مشتریان و همکاران محترم که قصد ارسال بار یخچالی به کویت را دارند می‌توانند از افرهای خوب شاهان تجارت به کویت استفاده نمایند.

حمل بار هوایی به کویت

حمل بار هوایی به کویت برای کالا های زیر یک تن استفاده میشود و اغلب برای کالا های فاسد شدنی یا کالا های حساس که ممکن هست در راه آسیب ببینند یا بار هایی که باید به سرعت به مقصد برسند همانند انواع مواد غذایی و ماهی یا گیاهان تزئینی .
حمل بار هوایی به کویت هر روزه از فرودگاه شهید دستغیب شیراز یا فرودکاه تهران یا مشهد انجام میشود و احتیاجی به انتظار برای ارسال بار نیست و همه روزه میتوانید بار های خود را به راحتی به کویت ارسال کنید .

مراحل حمل بار هوایی به کویت

برای ارسال هوایی بار خود از ایران به کویت لازم است به نکات زیر دقت کنید :
1. بسته بندی کالا
یکی از مهم ترین بخش های ارسال بار به صورت هوایی به کویت بسته بندی کالا می باشد و لازم است تا بار خود را به شیوه ی مناسبی بسته بندی کنید تا صدمه ای به محموله ی شما وارد نشود و همچنین لازم است تا استاندارد های مربوط به بسته بندی کالا رعایت شود تا در هنگام ترخیص بار به مشکلی برخورد نکنید .
2. انجام تشریفات گمرکی
در هنگام ارسال بار شما به کویت لازم است تا در فرودگاه بار شما وزن شود و تشریفات گمرکی خاصی انجام شود و سپس بار مجوز ارسال دریافت می کند .
3. صدور بارنامه و ارسال بار به کویت
بعد از انجام تشریفات گمرکی بار شما تحویل یکی از خطوط ایرلاین میشود و پس از دریافت بارنامه به سمت کشور کویت ارسال خواهد شد و شما قادر خواهید بود به وسیله ی بارنامه ی خود بار حمل شده را رهگیری کنید .
4. ترخیص و تحویل بار در گمرک فرودگاه های کویت
در هنگام وارد شدن بار شما به کویت لازم است تا بار شما از لحاظ گمرکی بازرسی بشوند و در صورت مغایرت نداشتن قادر خواهید بود بار خود را ترخیص کنید .

قیمت حمل بار هوایی به کویت

قیمت حمل بار هوایی هم از نظر وزن حجمی حساب میشود که از طول ضربدر عرض ضربدر ارتفاع تقسیم بر 6000 بدست می آید و میتوانید برای آگاه شدن از قیمت دقیق حمل بار خود به کویت با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید .

فرودگاه‌های کویت

در ادامه لیستی از فرودگاه های کویت را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید برای ارسال بار با فرودگاه های کویت آشنا بشوید :
فرودگاه بین‌المللی کویت یا مطار الکویت الدولی یک فرودگاه بین‌المللی است که در استان فروانیه، کویت، در 15.5 کیلومتری (9.6 مایل) جنوب مرکز شهر کویت، در مساحتی به وسعت 37.7 قرار دارد. کیلومتر مربع (14.6 مایل مربع). به عنوان مرکز اصلی کویت ایرویز و جزیره ایرویز عمل می کند.
کویت علاوه بر فرودگاه اصلی خود دو فرودگاه دیگر به نام های پایگاه هوایی احمد ال‌جابر و پایگاه هوایی علی السالم دارد. این یک فرودگاه نظامی هستند و برای مصارف حمل بار مورد استفاده نمی باشند .

کالا های ممنوعه به کویت

اکنون متوجه شدید میتوانید بار های خود را به روش های مختلف به کویت ارسال کنید اما باید این نکته را هم در نظر بگیرید که نمیتوان هر نوع کالایی را به کویت ارسال کرد و در ادامه لیستی از کالا های ممنوعه به کویت را در اختیار شما قرار داده ایم .

اقلام ممنوعه :
• الکل
• حیوانات
• مواد شیمیایی
• واحد پول
• مواد مخدر
• مواد منفجره
• سلاح گرم
• مواد غذایی تازه
• گیاهان
• دانه
• تنباکو
دقت کنید لیست اقلام ممنوعه شده اغلب تغییر می کند، بنابراین بهتر است قبل از ارسال کالا، صفحه رسمی گمرک را بررسی کنید.
لینک زیر تمام موارد ممنوعه را در اختیار شما قرار میدهد میتوانید با کلیک بر آن تمام موارد را مشاده کنید:
https://www.parcelmonkey.fr/en-fr/restricted

چه پروازهایی از ایران به کویت می‌روند ؟

پروازهای برنامه ریزی شده بین فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز و فرودگاه بین المللی کویت هر 1 تا 2 روز یکبار انجام می شود. این پروازها توسط خطوط هوایی ایران ایر، قطر ایرویز، ایر عربیا، فلای دبی، سلام ایر و ترکیش ایرلاینز انجام می شود و زمان ترانزیت معمولی آن حدود 1 ساعت است .

مدت زمان ارسال بار از ایران به کویت توسط حمل بار هوایی چقدر است؟

حمل بار هوایی به کویت یکی از سریع ترین روش های ارسال بار به کویت می باشد که سریع ترین پرواز از ایران به کویت حدود 1 ساعت طول می کشد و می توانید در کمتر از یک روز بار مد نظر خود را به کویت ارسال کنید .

 

ارسال بسته پستی به کویت

ارسال بسته پستی به کویت یکی از گزینه های حمل بار مناسب برای بار های بین 500 گرم تا 20 کیلوگرم می باشد که می تواند فوق العاده مقرون به صرفه باشد . ما با شبکه گسترده ای از پیک های بین المللی همکاری می کنیم تا همیشه بهترین نرخ پستی را به کویت را به شما ارائه دهیم .

مراحل حمل بسته پستی به کویت

1)بسته خود را برای تحویل به کویت به درستی بسته بندی کنید .
برا یارسال بسته پستی به کویت مرحله بسیار مهم در فرآیند حمل و نقل بسته بندی است. توصیه می کنیم اقلام خود را در یک جعبه مقوایی محکم بسته بندی کنید که کمی بزرگتر از جنس ارسالی باشدو هر یک از اقلام را به طور کامل در پلاستیک های ایمن بپوشانیدو همچنین همه چیز را به طور مرتب در جعبه بچینید و فضاهای خالی را با بالشتک پر کنید ودر نهایت در جعبه را ببندید و سپس چسب بزنید .
2)مراحل گمرکی را به دقت انجام دهید .
تحویل بسته به کویت به این معنی است که شما باید تمام اسناد گمرکی مورد نیاز را از قبل آماده کنید تا بتوانید یک حمل و نقل بدون مشکل داشته باشید . در این صورت، هنگام ارسال بسته به کویت، باید پیش فاکتور یا فاکتور تجاری را پر کنید . این مدارک باید همراه با محموله باشد تا مقامات گمرکی بتوانند قبل از تحویل آنها را بررسی کنند .
3) آدرس فرد گیرنده و اطلاعات را به درستی پر کنید .
برای ارسال بسته پستی لازم است تا اطلاعات گیرنده را به طور کامل ارائه دهید تا بسته به درستی به گیرنده برسد .

قیمت ارسال بسته پستی به کویت

قیمت بسته پستی به کویت کاملا بستگی به وزن بسته شما دارد .  برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با قیمت بسته پستی خود به کویت حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید .
شرایط ارسال بسته پستی به کویت
ارسال بسته پستی به کویت به صورت درب به درب می‌باشد و از ایران برای تمام نقاط کویت ارسال می‌شود و لازم است به این نکته توجه کنید که نباید طول و عرض و ارتفاع آنها بیشتر از یک متر باشد. همچنین حداکثر وزن ارسالی 20 کیلوگرم می‌باشد .
کالا می‌تواند اسناد ،مدارک ،هدیه و هر چیزی باشد به جز انواع کالای تجاری و گمرکی و همچنین تا 40 گرم زعفران هم می‌تواند مجاز باشد.بسته های پستی به کویت قابلیت رهگیری شدن دارند و می‌توانید بسیار راحت از مکان و شرایط بسته پستی خود مطلع شوید .
دقت کنید که محموله شما به کویت نباید بیش از 20 کیلوگرم باشد هر یک از ابعاد بسته شما (طول، عرض یا ارتفاع) نباید از 100 سانتی متر تجاوز کند. زمان تحویل پیک از ایران به کویت به کویت می تواند 2 تا 3 روز کاری و با خدمات حمل و نقل اقتصادی 9 تا 12 روز طول بکشد .

سوالات متدوال
ارسال بار از چه بنادری از ایران به کویت انجام می‌شود؟

مهمترین و نزدیک ترین بندر حمل بار دریایی به کویت بندر خرمشهر است. از آنجایی که حمل جاده ای در کشور ما ارزانتر از حمل دریایی است .بهتر است، بار در نزدیکترین بندر به بندر مقصد حمل و سپس با کمترین قیمت حمل دریایی به مقصد برسد. اما این موضوع همیشه برای همه کالاها صادق نیست. بهتر است قبل از اقدام به تصمیم گیری در مورد لجستیک کالا حتما با مشاوران ما در تماس باشید. شاهان تجارت بهترین رویه حمل با کمترین قیمت را در اختیار شما قرار می‌دهد. تا بتوانید تجارتی سودآور و پایدار را تجربه کنید. از دیگر بنادری که معمولا از آن حمل بار دریایی به کویت انجام میشود می‌توان به بندر دیر، بندر آبادان، بندر بوشهر، بندر امام خمینی و اسکله شهید رجایی اشاره کرد.

چه مدت طول میکشد تا کالا به کویت برسد؟
ارسال بار به کویت بستگی به بندر انتخابی دارد اگر ارسال بار از خرمشهر انجام شود یک روز زمان میبرد و اگر از بندر شهید رجایی انجام شود (بندرعباس) حدودا 4-5 روز طول می‌کشد. اگر تاریخ رسیدن بار برای شما اهمیت دارد باید مبدا خود را به درستی انتخاب کنید .

آیا می‌توان به کویت بار جاده ای ارسال کرد؟
خیر نمیتوان بار جاده ای به کویت ارسال کرد زیرا پس از کویید 19 و قواعد بین المللی که پس از آن پایه گذاری شد ماشین های ایرانی حق وارد شدن به خاک عراق را ندارند .

چه کالاهایی به کویت صادر می‌شود؟
با این که کویت کشور کوچکی است اما شامل صنایع بسیار مهمی از جمله نفت ، کشتی سازی ، تعمیرات کشتی ، سیمان ، محصولات پتروشیمی و صنایع تبدیل آب شور به شیرین می باشد. علاوه بر آن هوای گرم و خشک کویت سبب شده تا این کشور نتواند در عرصه کشاورزی و تولید محصولات غذایی، تولیدات داخلی موفقی داشته باشد. بنابراین اکثر محصولات غذایی و کشاورزی و کالاهای مورد نیاز خود را از سایر کشورها تامین می کند. به همین دلیل حمل دریایی به کویت تاثیر زیادی بر رونق این کشور و گسترش روابط اقتصادی آن با سایر کشور ها گذاشته است .
به طور کلی می توان گفت اقتصاد کویت بر اساس سوخت های فسیلی و نفت موجود در این کشور تامین می شود و از طرفی نیازهای خود را از طریق واردات تامین می کند .

منابع:
https://www.marineinsight.com/know-more/4-major-ports-in-kuwait/
https://www.parcelmonkey.fr/en-fr/destinations/middle-east/kuwait
http://rdsshipping.com/shipping-company-in-iran/

 

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

شاهان تجارت

ما در شاهان تجارت آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره درباره هر یک سرویس‌های لجستیک هستیم.ما به طور پیوسته و در 7 روز کاری پیگیر امورات شماییم تا سلامت محموله‌های شما را تضمین کنیم. ما را به خوش نامی و سرعت در کار می‌شناسند. برای استفاده خدمات لجستیک میتوانید با یکی از شماره های موجود در سایت در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا