حمل بار به تاجیکستان

ارسال بار به تاجیکستان

حمل بار به تاجیکستان از طریق حمل ریلی به تاجیکستان، باربری جاده ای ، بار هوایی و پست انجام می‌گردد. در این روش‌های حمل، حمل ریلی به تاجیکستان بیشتر مورد توجه بازرگانان قرار می‌گیرد. چرا که روشی بسیار ارزان، ایمن و در دسترس است. قطار باربری به تاجیکستان به صورت منظم در تردد است. و می‌تواند بار شما تجار عزیز را با برنامه مناسب حمل کند. گروه تجاری شاهان در تلاش است تا خدمات بسیار با کفیتی را به شما عزیزان ارائه نماید. در این راستا انواع واگن باری شامل واگن مسقف، لبه بلند، لبه کوتاه، فلکسی را با مناسبترین قیمت در اختیار قرار می‌دهد.

شاهان تجارت در لیست بهترین شرکت‌های حمل ریلی به تاجیکستان و دیگر کشورهای حوزه CIS قرار دارد. خدمات تنظیم اسناد حمل و نقل ریلی، از جمله بارنامه، اینویس، گواهی مبدا، پکینگ لیست و …. . خدمات کد مسیر ریلی به تاجیکستان. اجاره واگن باری ارزان به همکاران عزیز. از جمله خدمات ریلی شاهان تجارت به تجار عزیز است.

 

shipping to Tajikistan

حمل جاده ای به تاجیکستان

حمل جاده ای به تاجیکستان از دو طریق انجام می گردد:
حمل جاده ای مستقیم: از هر نقطه ای در سرتاسر ایران ، و از تمامی شهرها و کارخانجات ایران، به سمت شهرهای مختلف تاجیکستان از جمله شهرهای دوشنبه و خجند ، که از مرزهای خروجی ایران، از جمله مرز لطف آباد و مرز سرخس در خراسان رضوی و مرز اینچه برون در استان گلستان ، انجام می پذیرد.
حمل مستقیم بار از ایران به تاجیکستان، توسط تریلی های مدرن و استاندارد انجام می گردد، که با افزایش ایمنی موجب تسریع در روند حمل و نقل بار به تاجیکستان می شوند.
تریلی های حمل کالا به تاجیکستان، پس از خروج از مرزهای خروجی لطف آباد ، سرخس و اینچه برون ، وارد کشور ترکمنستان ، و پس از عبور ترانزیتی از ترکمنستان وارد ازبکستان ، و سپس ، با خروج از مرز مشتر‌ک ازبکستان و تاجیکستان، وارد کشور تاجیکستان می شوند. در طول مسیر بار یا همان محموله ی تجاری یا شخصی، بدون هیچ گونه جابه جایی در طول مسیر، به سمت مقصد اصلی خود در تاجیکستان ، عازم می گردد. و این طریقه ی حمل زمینی به تاجیکستان، اگر چه ممکن است به لحاظ هزینه ی حمل و نقل، اندکی گرانتر برای بازرگانان تمام بشود، اما جهت حمل ان دسته از بارهایی که احتمال شکنندگی و آسیب دیدگی در حین عملیات تخلیه و بارگیری را دارند، این نوع حمل مستقیم بسیار گزینه ی مناسبی می باشد. معمولا بارهایی از جمله ظروف شیشه ای، یا شیشه های ساختمانی یا مبلمان دارای تزیینات ظریف ، دستگاههای صنعتی حساس و کلیه ی بارهای اسیب پذیر ، بدین شکل به صورت حمل یکسره و مستقیم ، به تاجیکستان ارسال می گردند.

حمل جاده ای غیر مستقیم ( حمل زمینی ترانشیپی به تاجیکستان)
معمول ترین و رایج ترین و ارزان ترین شیوه ی حمل جاده ای به تاجیکستان، حمل از طریق ترانشیپ و به اصطلاح حمل غیر مستقیم می باشد. در این شیوه ی حمل ، ابتدا بارها و محموله های شخصی یا تجاری ، از کلیه شهرهای ایران و از هرنقطه در سرتاسر ایران ، توسط تریلی های حمل داخلی ایرانی بارگیری می شود. پس از انجام عملیات گمرکی در شهر مورد نظر یا شهرهای بین راهی وارد یکی از پایانه های مرزی مشترک ایران با آسیای میانه ، شامل پایانه مرزی لطف آباد، پایانه مرزی سرخس و همچنین پایانه مرزی اینچه برون میشود. پس از ورود به پایانه ی مرزی مدنظر ، این محموله توسط نماینده حق العملکار یا همان ترخیصکار شرکت حمل و نقل، از روی تریلی ایرانی تخلیه ، و بر روی تریلی ترکمن بارگیری می گردد.

تشریفات گمرک صادراتی می تواند به جای شهر مبدا در داخل ایران ، در پایانه های مرزی لطف اباد ، سرخس، یا اینچه برون انجام گردد. البته برای بعضی از بارها و محموله های تجاری این امر ممکن نیست و بایستی حتما ، اظهار گمرکی بار، در کارخانه ی تولیدی انجام گردد. و هیچ شخص دیگری غیر از کارخانه تولیدی ، امکان اظهار بار را ندارد. پس از بارگیری محموله مدنظر بر روی تریلی ترکمن، و انجام امور گمرکی و اسنادی مرزی و اماده شدن اسناد موردنظر ، تریلی به سمت ترکمنستان و پس از عبور از ترکمنستان به سوی مرز مشترک بین ترکمنستان و ازبکستان ، یعنی مرز فاراب رهسپار می گردد. پس از ورود به پایانه مرزی فاراب ، این گاری تریلی یعنی قسمت حمل بار ، از کله ی تریلی جدا می‌گردد . و این گاری به کله ی تریلی ازبک متصل می شود و از این پس ، وظیفه حمل بار تا مرز بین ازبکستان و تاحیکستان، برعهده ی راننده ی ازبکستانی خواهد بود . در واقع در مرز فاراب ، راننده و اسم و مشخصات وی و شماره تلفن راننده جهت پیگیری تغییر خواهد کرد. علت این تغییر راننده و تغییر کله ی ماشین به این دلیل است که، سه کشور ترکمنستان و ازبکستان و تاجیکستان به علت مشکلات سیاسی و استراتژیک ، هیچ کدام اجازه ی ورود تریلی ها را به خاک یکدیگر نمی دهند . لذا تریلی مذکور پس از تعویض راننده و ارائه ی اسناد ، از مرز فاراب وارد ازبکستان می گردد. و پس از آن باعبور از ازبکستان وارد پایانه مرزی مشترک بین ازبکستان و تاجیکستان می گردد.
در این پایانه مرزی نیز ، همچون پایانه مرزی فاراب، گاری تریلی جدا میگردد و به کله ی تریلی تاجیکستانی متصل میگردد و مجددا پروسه ی تعویض راننده از ازبکستانی به راننده ی تاجیکی انجام نی گردد. پس از تعویض کله ی تریلی و تعویض راننده و ارائه ی اسناد ، مجددا تریلی به سمت مقصد موردنظر در کشورتاجیکستان از جمله دوشنبه و خجند و غیره به مسیر خود ادامه خواهد داد.

این شیوه ی حمل و نقل عیرمستقیم به تاجیکستان، از سوی دیگر به علت محدودیت تعداد تریلیِ حملِ مستقیم، بسیار پرکاربردتر و پرطرفدارتر می باشد.

ارسال بسته پستی به تاجیکستان

خروج از نسخه موبایل