حمل بار به ترکمنستان

ارسال بار به ترکمنستان

کشور یکی از کم جمعیت ترین کشورهای آسیایی است و دارای پنجمین ذخایر بزرگ گاز طبیعی در جهان است. همچنین دارای ذخایر قابل توجهی از نفت است.
ترکمنستان از طریق راه‌آهن، هوایی و آبی به سایر کشورهای همسایه ارتباط خوبی دارد. بندر تجاری اصلی ترکمن باشی است که به عنوان بندر اصلی مسافری نیز عمل می کند.ترکمنستان در همسایگی ایران و کشور تقریبا منزوی است. واحد پولی این کشور منات است که از ارزش نسبتا خوبی برخوردار می‌باشد. ترکمنستان کشور در حال توسعه است که مواد خام و صنعتی زیادی به کشور خود وارد می‌کند. حمل بار به ترکمنستان شیوه‌های مختلفی دارد. با توجه به نوع محموله، وزن ، مبدا، مقصد و زمان بارگیری روش حمل و نقل به ترکمنستان انتخاب می‌شود. ترکمنستان دارای چهارمین ذخایر گاز طبیعی است که بدین وسیله تونسته رشد اقتصاد 11 درصدی را در طول چند سال برای خود فراهم کند. این کشور از طریق خطوط ریلی با ایران به آبهای آزاد دسترسی پیدا می‌کند. همچنین این کشور دروازه ورود به دیگر کشورهای حوزه CIS می‌باشد. از این رو بر خلاف جمعیت بسیار کم خود برای تمامی تجار فعال در آسیا حائز اهمیت می‌شود.

حمل ریلی به ترکمنستان

گفتیم ترکمنستان دروازه ورودی به ایران و در نهایت رسیدن به آبهای آزاد برای کشورهای حوزه CIS محسوب می‌شود. ترکمنستان این فرصت را با خطوط ریلی بسیار قوی تقویت کرده است. حمل ریلی به ترکمنستان حمل و نقلی پایدار، ارزان و مدون است. انواع واگن های باری در مسیر ایران و ترکمنستان در تردد می‌باشد. انواع کالا صاداراتی، وارداتی و ترانزیتی کشور تاکمنستان و دیگر کشورهای منطقه از روی خطوط ریلی ایران حمل و نقل می‌شوند.

شاهان تجارت ارائه دهنده انواع واگن مسقف، لبه بلند، لبه کوتاه و کفی است. شاهان تجارت دارای قرارداد های ریلی با کشور ترکمنستان است که می‌تواند نرخ حمل و نقل زا برای تجار عزیز بشدت پایین بیاورد. همینطور به علت کمبود واگن همواره می‌تواند انواع واگن‌های خصوصی و دولتی را با پایین‌ترین نرخ در اختیار بازرگانان و همکاران عزیز قرار دهد.

واگن‌های موجود تا سقف 68 تن قابلیت بارگیری دارند. واگن با توجه نوع محموله در اختیار تاجر عزیز قرار خواهد گرفت. معمولا حمل ریلی به مقصد ترکمنستان از ایستگاه های بندر عباس، تهران، مشهد ، اینچه برون و سرخس است. شاهان تجارت دارای نمایندگی در کلیه ایستگاه های فوق است و خدمات بارگیری واگن‌ را به مشتریان ارائه می‌دهد. همچنین امکان بارگیری در دیگر ایستگاه های راه آهن وجود دارد.

map turkaman

خدمات حمل ریلی به ترکمنستان

استعلام قیمت حمل ریلی به ترکمنستان

حمل ریلی به ترکمنستان از دو مسیر سرخس و اینچه برون انجام می‌شود. هزینه حمل با توجه به نوع واگن، مبدا و مقصد متغیر است.  استعلام نرخ حمل را از کارشناسان شاهان تجارت جویا شوید.

turkmenistan-map

09151060970

حمل دریایی به ترکمنستان

بندر بین المللی ترکمن باشی بزرگترین بندر و بندر اصلی بار و مسافر در ترکمنستان است. این شهر در ساحل شرقی دریای خزر واقع شده است و دارای یک پایانه کشتی است که شهرهای باکو در آذربایجان، آکتائو در قزاقستان و آستاراخان در روسیه را به هم متصل می کند.
از آنجایی که در مسیر تجاری اروپا-قفقاز-آسیا قرار دارد، اهمیت ژئوپلیتیک زیادی در اوراسیا دارد. این بندر در تمام طول سال پذیرای کشتی‌ها است و از آن به عنوان «دروازه دریایی» یاد می‌شود که از طریق دریا، جاده‌ها و راه‌آهن به آسیای مرکزی و اروپا می‌پیوندد. همچنین یک مرکز حمل و نقل بزرگ است.

حمل دریایی به ترکمنستان محدود به ایران نبوده و از دیگر بنادر همچون، ماخاچ قلعه، باکو، استارا خان و دیگر بنادر حوزه دریای خزر به بندر ترکمن باشی کالا ارسال می‌شود. ترکمنستان از طریق دریای کالا های خود نظیر پنبه، فرش، غلات، پوست و… را به کشورهای اروپایی، حوزه قفقاز و دریایی خزر صادر می‌کند. ایران حمل بار دریایی به ترکمنستان را برای کالاهایی فله، و خارج از اندازه استاندارد قرار داده است. حمل کانتینری از ایران به بندر ترکمن باشی معمولا انجام نمی‌شود. چرا که معمولا حمل جاده ای و ریلی به صرفه تر و ارزانتر است. حمل دریایی از کلیه بنادر حمل و نقل شمالی همچون بندر امیرآباد، بندر انزلی، بندر آستارا امکان پذیر است.  بازرگانان عزیز می‎‌توانند با بهترین نرخ انواع کشتی موجود در دریایی خزر را از بندر ترکمن باشی به دیگر بنادر حوزه خزر و بلعکس چارتر نمایند.

این بندر در سال 1896 تأسیس شد و در سال 1903، اداره بندر تجاری دریایی تأسیس شد. از آن زمان تاکنون، ارتقاء بسیاری در زیرساخت و عملکرد بندر صورت گرفته است.
بندر بین المللی ترکمن باشی 150 هکتار وسعت دارد و سالانه 17 میلیون تن بار را جابجا می کند.
طول کلی این اسکله 1800 متر است که می تواند همزمان 17 کشتی باری و مسافربری را جابجا کند.
این بندر دارای پنج ترمینال تخصصی است که در زیر توضیح داده شده است.
ترمینال باربری عمومی
ترمینال بار عمومی به دو بخش بیرونی و داخلی تقسیم می شود. اولی دارای فضای انباری  برای نگهداری پنبه و پارچه‌های دیگر است که نمی‌توان آنها را در بیرون نگه داشت. دوم فضای بیرونی برای نگهداری فلزات و محصولات فلزی استفاده می‌شود.ظرفیت این ترمینال سالانه چهار میلیون تن است.
بار فله در بندر ترکمن باشی
ترکمنستان دارای بخش های صنعتی و شیمیایی توسعه یافته‌ای است. این کشور کالاهای عمده ای مانند کاربامید، پتاسیم و سیمان را به بازارهای خارج از کشور صادر می کند. عملیات لجستیکی توسط پایانه بار فله بندر ترکمن باشی انجام می شود.تنها ترمینالی است که برای کالاهای فله در منطقه طراحی شده است. دارای تجهیزات کافی برای جابجایی محصولات فله مورد استفاده در صنایع شیمیایی و کشاورزی است.
ظرفیت سالانه آن سه میلیون تن است و تجهیزات ویژه ای برای ذخیره غلات، غلات، خوراک دام، محصولات شیمیایی و سیمان دارد.
پایانه کانتینری
ترمینال کانتینری بندر ترکمن باشی می‌تواند سه کشتی کانتینری را به طور همزمان بارگیری و تخلیه می کند. کانتینرهای تخلیه شده از کشتی ها از طریق واگن‌های راه آهن حمل و به دیگر نقاط ارسال می‌شوند. شاهان تجارت کلیه خدمات بندری را به تجار عزیز ارائه می‌دهد.
پایانه پلی پروپیلن
این ترمینال به مجتمع شیمیایی گاز که توسط رئیس جمهور ترکمنستان برای تولید سالانه حدود 386000 تن پلی اتن و 82000 تن پلی پروپیلن در گیانلی در سواحل خزر تاسیس شده است.
این دو ماده پتروشیمی از مهمترین فرآورده‌های نفتی تولید شده در مجتمع پالایش نفت ترکمن باشی هستند. خرید و تامین مستقیم و بی واسطه این دو کالا را از ما بخواهید.
پایانه های بارگیری روغن
بندر بین المللی ترکمن باشی دارای نقاط بندر کنار، آلاجه و اکرم برای صادرات نفت و فرآورده های نفتی است.

هزینه حمل بار دریایی به ترکمنستان

هزینه حمل بار دریایی به ترکمنستان با توجه به نوع کالا، مبدا و مقصد و میزان کالا معین می‌شود. کشتی های که در بندر ترکمن پهلو می‌گیرند معمولا ظرفیت 3 تا 5 هزار تن دارند. به علت تعداد محدود کشتی ها بازرگانان عزیز باید حداقل دو هفته قبل از بارگیری نسبت به رزرو کشتی اقدام فرمایند. شاهان تجارت با سال‌ها تجربه در امر حمل و نقل مناسبترین کشتی با بهترین نرخ را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای استعلام نرخ با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مدت زمان حمل دریایی به ترکمنستان

حمل دریایی مخصوص کالای فله و کالاهای بسیار بزرگ است. اگز زمان بارگیری کالا و دیگر مسائل بندری را در نظر نگیریم. زمان حمل دریایی بین 3 تا 6 روز می‌باشد.

دیگر بنادر ترکمنستان

کنار :در سال های 65 و 66 ساخته شده است. طول این کانال هفت کیلومتر و عرض آن صد متر است. دارای دو اسکله است و می تواند چهار کشتی را به طور همزمان در خود جای دهد.
آلاجه: در استان بالکان در غرب ترکمنستان در کنار دریای خزر قرار دارد. این یک تاسیسات بارگیری نفت است. این در سال 1972 ساخته شد و بیش از پنج کیلومتر وسعت دارد. پذیرای دو نفتکش به طور همزمان است.
اکرم: شهری کوچک در استان بالکان در بخش غربی ترکمنستان در ساحل دریای خزر است. این یک پایانه بارگیری نفت برای حمل و نقل کالاهای نفتی مایع است. در سال 1960-1962 ساخته شد. طول این کانال 3.4 کیلومتر و عرض آن 70 متر است. می تواند دو تانکر را در خود جای دهد.
همچنین خط لوله گاز Okarem-Beyneu یک خط لوله گاز به طول هزار کیلومتر است که از این بندر از طریق Balkanbat به Tenge و Beyneu در قزاقستان می رود. این شرکت از سال 1974 به بهره برداری رسیده است و تحت مالکیت دولت ترکمنستان است.
بندر چله‌کان: به دو میدان نفتی و گازی دریایی به نام‌های ژیتونه و دژیگالی‌بیگ متصل است. اولی در عمق 8 متری آب و دومی در 42 متری شرق دریای خزر قرار دارد.
آنها 950 کیلومتر مربع را پوشش می دهند و توسط دراگون اویل اداره می شوند. هر دو سایت دارای چاه های قدیمی و جدید هستند که در سال 2014 حدود 79000 بشکه نفت در روز تولید می کنند.

 

حمل جاده ای به ترکمنستان

مقصد حمل بار جاده ای به ترکمنستان معمولا شهر عشق آباد است. کالاهایی نظیر انواع میوه، مواد غذایی و صیفی جات با تریلی های یخچالی به صورت مستقیم به ترکمنستان ارسال می‌شود. شاهان تجارت انواع تریلی یخچالی و چادری را در اختیار بازرگانان عزیز قرار میدهد. حمل جاده ای بدون دغدغه ، سریع و ارزان به ترکمنستان را از شاهان تجارت بخواهید.

 

خروج از نسخه موبایل