شرکت حمل و نقل بین المللی ترکیه

باربری به ترکیه | شرکت حمل بار به ترکیه

صفر تا صد باربری به ترکیه

شرکت حمل و نقل بین المللی  30 سال تجربه باربری به ترکیه را داراست. و  در این زمینه حمل انواع محمولات سنگین، فوق سنگین، پروژه‌ای، سوختی، ارسال اثاثیه منزل به ترکیه، فریت مسافری، نمونه تجاری، هدیه، وسایل دانشجویی و… به کلیه شهرها و بنادر کشور ترکیه را به عهده گرفته است. این شرکت برای تسریع امورات حمل نمایندگی‌های متعددی در گمرکات و مرزهای کشورترکیه از جمله شهر استانبول ایجاد کرده است.
ما در این مقاله کلیه اطلاعات و مراحل حمل بار به کشور ترکیه را اموزش میدهیم همینطور ما به صورت شبانه روز پاسخگوی سوالات شما عزیزان میباشیم.

نکاتی که ارسال بار به ترکیه را ارزان می‌کند

نکته اول: برای برخی از افراد هزینه ارسال بار و برای برخی دیگر سرعت ارسال بار مهم است. می‌بایست و با توجه به شرایط محموله بهترین گزینه برای شما ایجاد شود. تا با کمترین هزینه محموله خود را ارسال نمایید.
نکته دوم: با توجه به قوانین کشورها گاهی امکان ارسال و دریافت بعضی محموله‌ها وجود ندارد. همینطور ممکن است ترخیص بار در مقصد مستلزم قوانینی باشد که گیرنده با نداشتن آن الزامات از دریافت محموله عاجز شود. ما با بررسی تمامی سوالات و ابهامات شما سعی در تسریع امورتان داریم.
ارسال بار به خارج از کشور خدمتی از شرکت‌ که کلیه خدمات صادرات و واردات و کلیه تشریفات گمرکی را در تهران یا گمرکات مرزی را بر عهده میگیرد. همچنین کلیه مجوزهای لازم را برای ارسال کالا شما به خارج از کشور را دریافت کرده و مسئولیت بار شما را بطور کامل عهده‌دار می‌شود. و دیگرشما نیازی به انجام دادن این مراحل بصورت شخصا ندارید.

گام به گام ارسال بار به ترکیه:

1- بازدید کارشناسان متخصص شرکت از بار و محموله ارسالی شما و تشخیص نوع بسته بندی و تهیه لیست اولیه و برآورد هزینه ارسال بار
2- بسته بندی کالا ارسالی شما با بهترین کیفیت و بصورت کاملا استاندارد که در طول سفر هیچگونه ضربه و خسارتی به بار وارد نشود.
3- تهیه پکینگ لیست و تهیه لیست ترجمه شده به زبان کشور مقصد
4- انجام سمپاشی پالت‌های چوبی و صدور گواهینامه معتبر جهت ترخیص کالا در گمرک کشور ترکیه
5- بارگیری در کامیون‌ و حمل به گمرک
6- انجام کلیه امور و تشریفات گمرکی
7- صدور بیمه نامه معتبر
8- حرکت به طرف مقصد و انجام امور مرزی
متخصصین ما برای دادن نرخ مناسب و ارائه بهترین راهکار حمل می‌بایست اطلاعاتی از جمله تناژ بار، زمان ارسال، مبدا، کد ایستگاه مقصد، کد تعرفه کالا، زمان ارسال محموله و نوع بسته بندی را از شما جویا شوند.

سوال و جواب‌های پرتکرار باربری به ترکیه

ابتدا به چند سوال در حمل بار به ترکیه پاسخ می‌دهیم سپس مراحل و بهترین شیوه حمل بار به ترکیه را معرفی می‌کنیم:

نقشه ترکیه
نقشه ترکیه

1- هزینه حمل بار به ترکیه چقدر است؟ بسته به نوع بار، میزان، زمان ارسال، نوع بارگیری و در نهایت رویه حمل، هزینه فریت بار به ترکیه متغیر است. از جمله کالاهایی که به طور عمده توسط شرکت  ارسال می‌شود، می‌توان به اثاثیه منزل، کالای صنعتی و ساختمانی، سنگ کپ، مواد غذایی، مواد سوختی و پلیمری، مواد اولیه و کانی اشاره کرد. هر کدام از این محموله‌ها روش بارگیری و رویه حمل خاص خود را دارا می‌باشند. توضیحات بیشتر را در ادامه به آن می‌پردازیم.
2- زمان ارسال محموله به ترکیه چقدر است؟ ارسال کالا بسته به رویه حمل( هوایی، جاده ای و ریلی) متغیر است. بار هوایی معمولا بین 1 تا 2 روز به فروگاه مقصد می‌رسد.این زمان برای بارهای جاده ای و ریلی به 2 تا 7 روز کاری نیز می‌رسد.
3- چگونه هزینه حمل را پایین بیاوریم؟ در ارسال هوایی بار توصیه می‌شود که حجم مرسوله را به کمترین میزان خود برسانید. چرا که ایرلاین وزن حجم کالا را مورد محاسبه قرار می‌دهد.
4- تجمیع یا گروپاژ چیست؟ هنگامی که محموله کمتر از یک کامیون باشد برای صرفه‌جویی در هزینه‌های فرستنده 2 یا 3 بار مشابه در کنار هم تجمیع شده و با یک ماشین فرستاده می‌شود. در تجمیع بار می‌بایست دقت شود کلیه جعبه و پالت‌ها بدرستی علامت گذاری شوند، همچنین پکینگ لیست بار بخوبی چک شود تا در مقصد کالا بدرستی به هر کدام از گیرنده‌گان تحویل شود.
5- در حمل جاده‌ای بار از چه مسیری به ترکیه ارسال می شود؟
لوازم منزل و بارهای کامیونی از طریق مرز بازرگان که در شمال غرب کشور قرار دارد به ترکیه ارسال می‌شود.
خدمات حمل بار توسط شرکت شاهان تجارت به سه صورت هوایی، زمینی و ریلی انجام می‌شود.

مراحل حمل بار هوایی به ترکیه :

حمل بار بصورت هوایی یکی از بهترین و پرطرفدارترین شیوه‌های حمل بار محسوب می‌شود زیرا در مدت کوتاهی ارسال انجام می‌شود. ما روزانه انواع بار فریت مسافری و انواع بار کارگو را به وسیله ایرلاین‌های معتبر داخلی و خارجی به ترکیه ارسال می‌نماید. خدمات شرکت شامل:

حمل بار هوایی به ترکیه
حمل بار هوایی به ترکیه
  • فریت بار مسافری و لوازم شخصی
  • ارسال بار کارگو و سمپل تجاری
  • ارسال وسایل دانشجویی
  • بسته بندی

فریت بار و کارگو

فریت : 

زمانی که شخصی قصد مهاجرت دارد و می‌خواهد کلیه لوازم منزل و وسایل خود را به کشور مقصد ارسال نماید از اصطلاح فریت بار استفاده می‌شود.مراحل ارسال بار هوایی به این صورت که بعد از بسته بندی وسایل، انجام کارهای گمرکی مبدا، انتقال به محوطهCY و در نهایت ارسال بار به کشور مقصد. این مراحل را باید چند روز پیش از موعد حرکت مسافر انجام شود. پرسنل شرکت شاهان تجارت به شما را در این زمینه راهنمایی کامل را ارائه می‌کنند.
کارگو:

زمانی که تجار و بازرگانان قصد ارسال بار یا کالای تجاری خود را به منظور واردات یا صادرات به کشورترکیه داشته باشند از اصطلاح کارگو برای این افراد استفاده می شود. به طور معمول سمپل‌های مختلف از طریق هوایی برای ترکیه ارسال می‌شود.
نکته: ارسال بار هوایی به ترکیه در صورتی امکان پذیر است که فرستنده یا گیرنده دارای کیملیک نامبر یا همان کارت اقامت ترکیه باشد. در غیر این صورت ارسال بار هوایی غیر ممکن خواهد بود.
مهمترین فرودگاه های ترکیه

1-فرودگاه آتاتورک:
شهر استانبول بدلیل جمعیت زیاد دارای دو فرودگاه مهم است یک فرودگاه آتاتورک و دیگری فرودگاه صابیحا گوکچین.که فرودگاه آتاتورک که در قسمت اروپایی ترکیه واقع شده فرودگاه اصلی این شهر محسوب می شود
2- فرودگاه صابیحا گوکچین:
این فرودگاه در قسمت آسیایی استانبول واقع شده است.
3-فرودگاه استانبول:
این فرودگاه به زودی بعنوان بزرگترین فرودگاه جهان شناخته می شود
4-فرودگاه ازمیر:
نام فرودگاه ازمیر، عدنان مندرس است که در 18 کیلومتری مرکز شهر ازمیر قرار دارد
5-فرودگاه اسن بوغا در شهر آنکارا:
این فرودگاه در 28 کیلومتری شهر آنکارا واقع شده است و بدلیل اینکه شهر آنکارا یک شهر دانشگاهی و سیاسی محسوب می شود و رفت و امدهای دانشجویان و سیاستمداران به این شهر زیاد است در نتیجه این فرودگاه یکی از مهمترین فرودگاه های ترکیه است.
6-فرودگاه آنتالیا:
شهر آنتالیا بدلیل ساحلی بودن و جذب توریست بسیار ، یکی از پرتردد ترین فرودگاه های ترکیه محسوب می شود.
7- فرودگاه بدروم:
این فرودگاه در 36 کیلومتری شهر بدروم قرار گرفته است.

شرکت باربری زمینی ترکیه:

مسافران و بازرگانانی که قصد ارسال بار به کشور ترکیه را دارند می توانند از این شیوه استفاده نمایند. در این روش بار توسط کامیون‌های دربستی و ترانزیت انجام می شود. ما انواع کامیون معمولی، یخچالی و کفی را به صورت روزانه یا پروژه‌ای در اختیار بازرگان عزیز قرار می‌دهیم.

شرکت باربری به ترکیه
شرکت باربری به ترکیه

همچنین سرویس گروپاژ برای بارهای بیش از یک تن به صورت هفتگی قابل ارائه است. سرویس ارسال خرده بار فقط برای بارهایی فاسد نشدنی و همینطور بدون بو و دارای بسته بندی پالت و کارتن قابل ارائه است.
برای سرویس گروپاژ یا خرده بار می‌بایست بار در انبار مرکزی  دپو شده یا در روز معین به محل بارگیری ارسال شود. جهت هماهنگی‌های لازم با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید. ارسال خرده بار به تمامی شهرهای ترکیه قابل انجام می‌باشد.

شرکت حمل ریلی ترکیه:

حمل بار با قطار به ترکیه
حمل بار با قطار به ترکیه

ناوگان حمل ریلی یکی از روش‌های مناسب جهت ارسال بار تجار به کشور ترکیه محسوب می‌شود که این کار از طریق انواع واگن های ترانزیتی به کلیه شهرهای دارای خطوط ریلی ترکیه میسراست. ما مشکل تامین واگن را برای تجار گرامی به حداقل رسانیده و انواع واگن را در اختیارتان قرار می دهیم.
انواع واگن شامل واگن لبه بلند، لبه کوتاه، مسقف و کفی است. این روش حمل برای بارهای پروژه‌ای و کلان به لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه و مناسب است.

مدارک لازم برای صادرات به ترکیه:

1.اخذ گواهینامه CE
2.اسناد صادرات
3.فاکتورهای فروش (invoice)
4.گواهی مبدا
5.گواهی حمل و نقل
6.فاکتور پروفورما(proforma)
7.گواهینامه بهداشت

اخذ گواهینامه CE چیست؟

زمانی که شرکتی قصد فروش کالای خود را در کشور ترکیه داشته باشد و این کار را تحت عنوان صادرات انجام دهد باید قبل از آن گواهی CE را دریافت نماید. گواهی CE که بر روی کالا نصب می شود نشان دهنده تطابق کالا با استاندارد های سلامت ، محیط زیست و ورود قانونی به کشور ترکیه را تایید می کند و در صورت نداشتن این گواهی کالا مرجوع می‌گردد.
در این گواهینامه باید نام تولیدکننده، نام صادر کننده یا نماینده قانونی آن، اطلاعات مربوط به کالا و استاندارد کسب شده باید درج شود.

اسناد صادرات به کشور ترکیه چیست؟

این اسناد شامل دفترچه راهنما، مشخصات کالا، استاندارهای کالا و راهنمای نصب و استفاده کالا می‌باشد که در زمان ارسال کالا باید همراه کالا ارسال گردد.
فاکتور فروش شامل چه مواری است؟
فاکتور فروش شامل شرح کالا، مقدار، اندازه و وزن کالا، مبلغ کالا، کد HS، شرایط پرداخت مبلغ، شرایط تحویل و کشورهای مبدا و مقصد و کلیه موارد لازم باید در این فاکتور ذکر شود.

گواهی مبدا چیست؟

در گواهی مبدا کشور صادر کندده کالا کلیه اطلاعات مربوط به به کالا از لحاظ استاندارد و تعداد تایید می‌کند و باید حتما به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.
گواهی مبدا باید توسط شرکت صادر کننده یا شرکت حمل و نقل تهیه و توسط اداره گمرک و اتاق بازرگانی تایید شده باشد و در زمان ورود کالا باید نسخه اصلی آن به گمرک تحویل شود.

گواهی حمل و نقل چیست؟

گواهی است که در آن کلیه اطلاعات مربوط به کالا وارداتی بطور کامل وارد می شود و در سه نسخه مخصوص فروشنده ، خریدار و گمرک صادر می‌شود.

فاکتور پروفرما چیست؟

در این فاکتور نام صادر کننده یا فروشنده ، نشانی، تلفن، فاکس و نمابر و نام وارد کننده بهمراه نشانی کامل،شماره و تاریخ صدور پروفرما،تعداد و مقدار کالا، نام و مشخصات فنی کالا، ارزش واحد و ارزش کل، بیمه کالا، مبدا، هزینه های حمل و نقل، مدت اعتبار قیمت پروفرما، روش های پرداخت وجه و روش‌های تحویل کالا در مقصد را بطور کامل توضیح داده است و حتما باید واژه proforma در آن درج گردد.

گواهینامه بهداشت چیست و به چه منظور صادر می‌شود؟

گواهی بهداشت به منظور حفظ سلامت انسانی و برای کالاهای وارداتی و محصولات غذایی مانند محصولات گیاهی همچون دانه های روغنی و محصولات حیوانی مانندحیوانات زنده و گوشت و … دریافت می شود.

گمرک بازرگان:

شهر بازرگان یکی از شهرهای مرزی در استان آذرباییجان غربی و هم مرز کشور ترکیه می باشد که مجاور منطقه آزاد ماکو است. گمرک بازرگان در 1 کیلومتری شهر بازرگان قرار دارد و یکی از مهم ترین گمرکات کشور جهت ترخیص و واردات کالاهای ترکیه ای و اروپایی محسوب می شود بطوری که می توان گفت تقریبا اکثر کالاهای اروپایی از این گمرک وارد کشور می شوند.

این گمرک در سال ۱۳۰۵ تاسیس شده است. جالب است بدانید که این گمرک از سمت ترکیه به گمرک گوربلاغ معروف است و تنها مرز گمرکی بین المللی ایران و ترکیه است که به صورت ۲۴ ساعته مشغول فعالیت می باشد.
از مهم ترین کالاهای وارداتی از این گمرک می توان به پوشاک، انواع ظروف، انواع درب ضد سرقت، لوازم پلاستیکی، لوازم تزئینی، انواع پارچه ها و … اشاره کرد.

قابل ذکر است که عمده کالاهای صادراتی از گمرک بازرگان به کشورهایی همچون عراق، ترکیه، آذرباییجان، ارمنستان، گرجستان، افغانستان، ترکمنستان و تاجیکستان صورت می گیرد که این کالا ها دارای طیف های گوناگونی می باشند که از آنها می توان به سنگ منگنز، ماشین‌های تراش، سنگ‌های اکوسین، موتور گیربکس، ، اجزا و قطعات تریلر‌ها و … اشاره کرد.

گمرک بازرگان دروازه ای برای ترانزیت کالا در این منطقه می باشد به طوری که روزانه صدها کشنده از این گمرک برای کشور ایران و کشورهای همجوار جهت ترانزیت کالاها عبور می کنند و کالاهای وارداتی و صادراتی را حمل و نقل و به مقصد می رسانند.

4 علت عمده مسیر حمل تخصصی به ترکیه

1-مهاجرت: از دیرباز همیشه اسباب کشی مسئله ای بزرگ در ذهن افراد بوده خواه این اسباب کشی در داخل کشور باشد خواه به کشور ترکیه. البته زمانی که شما می‌خواهید بار خود را به ترکیه بفرستید، یعنی مسافت طولانی را در نظر دارید تا بار خود را ارسال نمایید. دغدغه های بسیار زیادی برای شما ایجاد می شود از جمله اینکه بار به خوبی بسته بندی شده و سالم به مقصد برسد، تشریفات گمرکی و ارسال بار به کشور مورد نظر و در نهایت ترخیص کالا و بار شما در کشور مقصد به درستی انجام شود.
طی سال‌های گذشته و رویدادهای سیاسی کشور، شمار بسیار زیادی از ایرانیان برای مهاجرت، کشور ترکیه را انتخاب کردند. این موضوع سبب افزایش حمل اثاثیه منزل به ترکیه شد. در این میان شرکت با ارائه خدمات مختلف، استرس جابه‌جایی را برای مهاجران به حداقل رسانید. خدمات شرکت شامل بسته بندی، بارگیری، حمل، انجام کلیه کارهای مرزی و در نهایت تخلیه می‌شود.
2-دانشجویان: با رشد علمی کشور ترکیه و همینطور تسهیلات مختلفی که در اختیار دانشجویان این کشور قرار می‌گیرد شمار زیادی از جوانان کشور برای ادامه تحصیل ترکیه را انتخاب می‌کنند. بار دانشجویی معمولا بیشتر از ظرفیت بلیط هواپیما و بسیار کمتر از یک کامیون است در نتیجه برای کاهش هزینه‌های ارسال بار پیشنهاد ویژه‌ای برای این عزیزان داریم.
3-رشد اقتصادی ترکیه: ترکیه کشوری رو به گسترش اقتصادی و فعال در بخش‌های مهم اقتصادی مانند بانک‌داری، ساخت‌وساز، لوازم خانگی و الکترونیکی، پوشاک و منسوجات، محصولات پتروشیمی، مواد غذایی، گردشگری، صنعت، ماشین آلات و… است. صنایع ترکیه مدرن و توانسته‌اند علاوه بر کشورهای اروپایی، بسیاری از کشورهای منطقه خاورمیانه را هدف صادرات قرار دهند به نحوی که در کنار کشورهای اروپایی مثل آلمان، کشورهایی از خاورمیانه از جمله ایران و عراق، واردات و صادرات مواد اولیه بسیار بالایی از ترکیه داشته‌ باشند.
4-ویژگی جغرافیایی: ترکیه در شرق با کشورهای ارمنستان، ایران، نخجوان و گرجستان؛ در جنوب شرقی با عراق و سوریه؛ و در شمال غرب با بلغارستان و یونان همسایه است. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از غرب با دو دریای مرمره و اژه و از جنوب غرب با دریای مدیترانه مرز آبی دارد.
ترکیه به واسطه موقعیت جغرافیایی خوب خود و قرارگیری در مسیر ترانزیتی ایران- اروپا، نظر شرکت‌های ایرانی زیادی را به خود جلب کرده همچنین مسیرهای آبی این کشور بدون تحریم و آزاد هستند. در نتیجه شاهان تجارت عمده بارهای دریایی خود به دیگر نقاط جهان مثل اروپا و آمریکا را از این طریق ارسال می‌کند. این سرویس بیشتر مخصوص بارهای حساس و آسیب پذیر است. زیرا در این روش حمل ،کمترین میزان تخلیه و بارگیری محموله صورت می‌گیرد و در نتیجه آسیبی به کالا وارد نمی‌شود.