شرکت حمل و نقل بین المللی

حمل و نقل کانتینر یخچالی

حمل بار با کانتینر

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

محموله های که نیاز به کانتینرهای یخچالی دارند; معمولا نسبت به دما حساس هستند و احتمالا ارزش مالی بالاتری نسبت به دیگر کالاها دارند. حمل کالاهایی همچون داروها، میوه، سبزیجات، گل ها و گیاهان ، فرآورده های لبنی، گوشت منجمد یا گرم همگی کالاهای با ماهیت آسیب پذیر نسبت به دما هستند. منظور از حمل و نقل کالا یخچالی دمای ثابت برای محموله است. نه اینکه کالا سرد یا گرم باشد. دمای ثابت برای یک محمولا موجب می‌شود کالا به سلامت به مقصد برسد.
هر گونه تییر دمای برای یک محموله باعث آسیب پذیر شدن محموله یا از بین رفتن آن محصول می‌شود. به عنوان مثال کالای همچون نارنگی یا کیوی باید در دمای 0 تا 4 درجه نگهداری شوند. حال اگر بخواهیم این میوه پاییزی را در فصل سرد به کشوری همچون روسیه ارسال نماییم . در بین راه دمای به منفی بیست تا سی درجه می‌رسد و محصول به کلی از بین می‌رود. حمل بار به کشور سردسیری همچون روسیه در فصل سرد حتی برای کالای همچون سیب زمینی هم نیاز به کامیون یخچال دار دارد. اما حمل این کالا در فصل گرم با یک کامیون چادری به راحتی قابل انجام است.
برای جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از تغییرات دمای بین راه از کانتینر ها و ماشین های یخچال دار استفاده می‌کنیم. یخچال علاوه بر تضمین دمای ثابت محفظه حمل و نقل با ایجاد جریان هوا سبب می‌شوند تا کالارطوبت و تازگی خود را حفظ کرده و کالا بدون تغییرات به مقصد برسد.

روش حمل و نقل کالای یخچالی در ایران

حمل و نقل کالای یخچالی در ایران با توجه به مبدا و مقصد انتخاب می‌شود. چرا که با توجه به حساسیت کالا و بالا بودن قیمت حمل یخچالی نیاز به حداکثر بازدهی در حمل و نقل را داریم.
برای حمل کالای یخچالی به روسیه ، آسیای مرکزی همچون تاجیکستان ، ازبکستان، قزاقستان و … ، ترکیه و اروپا باید از کامیون های یخچال دار استفاده کرد. حمل با کامیون یخچالی مزیت هزینه کم و سرعت ارسال بالا نسبت به روش حمل دریایی را در اختیار قرار می‌دهد.
کالای یخچالی به مقصد کشورهای حوزه خلیج فارس به وسیله کانتینر یخچالی و لندیکرافت انجام می‌شود. کالاها معمولا به صورت روزانه به کشورهایی همچون قطر، بحرین، امارات، کویت، عراق و عمان ارسال می‌شوند. بعد از کرونا این کشورها مواد غذایی را فقط به صورت حمل با لندیکرافت پذیرش می‌کنند. از مزایای این روش ارسال، سرعت در حمل و نقل و تخلیه و بارگیری است. که سبب می‌شود کالا به صورت بسیار تازه و با طراوت به مقصد برسد. شاهان تجارت علاوه بر ارائه کانتینر یخچالی کشتی‌های مخصوص حمل مواد غذایی را به صورت چارتر سفری یا زمانی در اختیار تجار عزیز قرار می‌دهد.
حمل کالای یخچالی به دیگر کشورها با کانتینر یخچالی و بر اساس حرکت کشتی‌های کانتینربر انجام می‌شود. کانتینر و ماشین یخچال دار به علت هزینه های بالای خرید و نگهداری دستگاه و  تعداد محدود; از همتای معمولی‌شان گرانتر هستند. از طرفی به علت حجم بالای حمل و نقل نیازمند یخچال، معمولا این دستگاه ها از قبل رزرو یا پر هستند. پس اگر قصد ارسال بار توسط یخچال را دارید حتما باید یک هفته قبل از زمان ارسال، اقدام به رزرو نمایید.

ویژگی‌های کانتینر یا ماشین یخچالدار

ابعاد کانتینر یخچالی و ماشین یخچالی

کانتینر یخچالی در دو سایز 20 و 40 فوت وجود دارد. اما در ایران ببیشتر از کانتینر 40 فوت یخچالی استفاده می‌شود. کانینر سایر 20 فوت یخچالی بسیار کم و نایاب است.
مشخصات هر کانتینر بر روی درب کانتینر درج شده است. این مشخصات شامل ابعاد دقیق محفظه داخلی و بیرونی و ظرفیت بارگیری می‌باشد. اما به طور عمومی ظرفیت بارگیری برای کانتینر یخچالی 40 فوت 26 تن می‌باشد. برای دریافت ابعاد کانتینر یخچالدار کلیک کنید.

کنترل تهویه هوا در کانتینر یخچالدار

حمل و نقل محصولات تازه یک فرآیند پیچیده است زیرا هر نوع محصول دارای ویژگی های منحصر به فردی است که نیاز به یک دمای معین دارد. همچنین تبادل هوای تازه، باعث ماندگاری بیشتر می‌شود. همه میوه ها و سبزیجات تازه محصولات زنده هستند و تنفس می کنند. میزان تنفس برای هر محصول معین به نوع ، منطقه رشد و شرایط فصلی و آب و مسیر حمل بستگی دارد. عمر نگهداری محصولات با سرعت تنفس یا تخمیر آن رابطه عکس دارد. به این معنی که که سرعت تخمیر بیشتری دارد کمترین میزان ماندگاری را دارد. محصولات مانند کلم بروکلی تازه، کدو تنبل دارای ماندگاری بالا و مناسب هستند. در حالی که انواع توت و تمشک، پیاز و برخی از ارقام انگور خیلی سریع خراب و فاسد می‌شوند.

کنترل اتمسفر 

اکسیژن باعث خراب شدن زودتر مواد غذایی می‌شود حال اگر مواد غذای در محفظه ای بسته و عایق قرارداشته باشند. روند خراب شدن کاهش پیدا میکند. حمل مواد غذایی با کانتینر های عایق سبب جلوگیری از رسیدن اکسیژن به مواد غذایی می‌شود. همینطور کانتینرهای یخچالی به شکلی تعبیه شدند که گاز اتیلن که توسط میوه های ساخته می‌شود از محفظه خارج شود. این عمل باعث جلوگیری از فساد شدن و تخمیر بقیه میوه ها می‌شود. در نتیجه میوه به شکلی که در مبدا باگیری شده بود، به مقصد می‌رسد. و باعث ماندگاری بالاتر مواد غذایی می‌شود.
اگر میخواهید کالای خود با کانتینر یخچالی حمل کنید باید بسته بندی و چیدمان کالا در محفظه را طوری تنظیم کنید تا گردش هوا صورت پذیرد . قفل شدن هوا در یک سمت از محفظه باعث خرابی کالا می‌شود.
شاهان تجارت با ارائه تجربه بالا و ارائه ناوگان بروز بهترین خدمات حمل و نقل یخچالی را به تجار عزیز ارائه می‌نماید.

دمای مورد نیاز برای کالا

اگر سرما باعث یخزدگی کالا شود گرما نیز موجب خرابی کالا می‌شود. هر کالا باید در دمای معین به خودش نگه داری شود. دمای بالاتر یا پایین از میزان توصیه شده باعث آسیب به کالا خواهد شد. ضمنا دمای مورد نیاز پیش عقد قرارداد حمل توسط صاحب کالا تعیین و به متصدی حمل ابلاغ می‌شود. برای دریافت دمای توصیه شده کالاهای یخچالی کلیک کنید.

بیمه حمل و نقل بین المللی کالای یخچالی

سالانه غذای تولید شده در زنجیره تدارکات سرد از بین می‌رود. اما این مسئله چرا به وجود می‌آید.مسیر حمل و نقل بین المللی معمولا مسیرهای طولانی می‌باشد. به طور مثال گوشتهای یخزده برزیلی را در نظر بگیرید که بیش از یک ماه در مسیر حمل به مقصد می‌باشند. حال اگر بنابه دلایلی یخچال در کشتی خاموش شود. کل محموله از بین می‌رود. از بین رفتن محموله علاوه بر هدر رفت منابع زمان، انرژی، نیروی کار ، گرمایش زمین و تولید زباله باعث از بین رفتن سرمایه مالی نیز می‌شود. برای جلوگیری از این اتفاق کالای یخچالی صادراتی، وارداتی و ترانزیت حتما بیمه خواهد شد. هزینه بیمه بر اساس ارزش کالا در فاکتور ارائه شده توسط صاحب کالا ارزش گذاری می‌شود.

نحوه دریافت کانتینر یخچالی از کشتیرانی

تا اینجا در مورد ویژگی های یک کانتینر یخچالی صحبت کردیم. ویژگی‌ها و چرایی استفاده از آن را مطرح کردیم. اما چگونه می‌تونیم برای حمل بار خود از کانتینر استفاده کنیم. یا بهتر است بگویم چطور یک کانتینر یخچالی را رزرو و ارسال کنیم. شاهان تجارت با ارائه به روزترین کانتینرهای یخچالی در بنادر شمالی و جنوبی کشور خدمات بار یخچالی را به شما ارائه میدهد. حمل بار یخچالی در حوزه خلیج فارس و حوزه دریای خزر از امکاناتی است که به صورت روزانه به تجار عزیز ارائه می‌شود.

هزینه ارسال کانتینر یخچالی بالاست. همچنین به علت مصرف برق هزینه بالای دمرواژ بندری را نیز دارد. برای ارسال آسان و کم هزینه شاهان تجارت به شما کمک می‌کند تا بارگیری منظمی داشته باشید.بارگیری منظم از صرف هرینه شارژهای اضافی جلوگیری شود.

 

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

شاهان تجارت

ما در شاهان تجارت آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره درباره هر یک سرویس‌های لجستیک هستیم.ما به طور پیوسته و در 7 روز کاری پیگیر امورات شماییم تا سلامت محموله‌های شما را تضمین کنیم. ما را به خوش نامی و سرعت در کار می‌شناسند. برای استفاده خدمات لجستیک میتوانید با یکی از شماره های موجود در سایت در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا