حمل و نقل جاده ایحمل و نقل دریایی

باربری خرده بار بین المللی

خرده بار بین المللی

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

حمل خرده بار روشی مقرون به صرفه است. حمل خرده بار به صورت دریایی و جاده ای انجام می‌شود. زمانی که بار شما کمتر از یک کامینون یا یک کانتینر است. این شیوه حمل مورد استفاده قرار می‌گیرد. یعنی چند بار با صاحبان مختلف در کنار هم تجمیع شده و به مقصد مورد نظر ارسال می شود.

  • حمل خرده بار به ترکمنستان
  • حمل خرده بار به ازبکستان
  • حمل خرده بار به قزاقستان
  • حمل خرده بار تاجیکستان
  • حمل خرده بار به قرقیزستان

حمل خرده بار ریلی به آسیا میانه خدمتی متفاوت از شرکت شاهان تجارت است. این نوع حمل بسیار مرقون بصرفه برای انواع کالا کمتر از یک تریلی است. واگن های باری در مسیر آسای میانه تا 65 تن بار گنجایش دارند. اما گاهی میزان کالا کمتر یک واگن است. که در این صورت به هیچ عنوان برای صاحب کالا به صرفه نیست. بهتر است در این شرایط اگر کالا به اندازه ی یک تراک بود ارسال توسط تریلی انجام شود. و اگر میزان آن از تریلی هم کمتر بود. بهترین گزینه حمل خرده بار ریلی است. برای گرفتن استعلام حمل لطفا با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

حمل خرده بار در مسیرهای آسیای میانه توسط ریل انجام می‌شود

Rail group
Rail group

خرده بار یا گروپاژ برای چه کالاهایی مناسب؟

حمل خرده بار بار برای کالای بیش از یک تن مناسب است. همچنین در نظر بگیرید آیا مسیر ارسالی پر تردد است یا خیر. اگر کالای شما زیر 10 کیلو گرم بود، ارسال بسته با یکی از پست های بین المللی مانند  DHL مرقون به صرفه است. اگر کالای شما داری حجم کم و وزن زیاد است و وزن آن بین ده کیلو تا یک تن می‌باشد. به سراغ حمل بار هوایی بروید. برای کالاهایی بیشتر از یک تن قطعا روش به صرفه ارسال حمل خرده بار است. البته در هر نوع از ارسال ماهیت کالا و زمان فاکتور بسیار اثر بخشی است. به طور مثال حمل زعفران حتی یک کیلو گرم باید حتما با بار هوایی انجام شود. یا حمل مبلمان بسته به مسیر ارسال می‌توان به صورت بار هوای یا گروپاژ جاده‌ای یا دریایی ارسال شود.

حمل و نقل بین المللی هزینه‌های سنگینی در پی دارد. اگر بار شما کمتر از یک کامیون است، با تجمع بار خود با یک یا چند صاحب کالا دیگر می‌توانید کلیه هزینه ها را سر شکن کنید. این کار باعث افزایش بهره وری و سود معامله می‌شود. یک تریلی چادری حدود 90 متر معکب گنجایش دارد. و می‌توند تا 22 تن بارگیری کند. زمانی که شما از سرویس خرده بار استفاده می‌کنید در واقع بخشی از این فضا را تا مقصد اجاره می‌کنید.

حمل خرده بار توسط تریلی در مسیر های اروپایی انجام می‌شود

Rail cargo
Rail cargo

هر کالایی را نباید با سرویس خرده بار ارسال کنید. کالاهایی فاسد شدنی به هیچ عنوان نباید توسط خرده بار ارسال شوند. همچنین کالاهای یخچالی نیز توسط این سرویس ارسال نمی‌شوند.
کالاهای شکستی یا ظریف هم بهتر است از این سرویس حذف شوند.
کالاهایی که دارای عطر هستند یا بو گیر اند. همچون لباس یا لوازم ارایشی بهداشتی که ممکن است از دیگر کالاهایی موجود در محفظه اثر پذیری داشته باشند. یا بر دیگر کالاها تاثیر بگذارند در این سرویس قبول نمی‌شوند.

کالاهای مایع به علت احتمال تراوش پذیرفته نمی‌شوند.
صاحبان کالا باید در نظر بگیرند سرویس خرده بار برای کاهایی که باید به سرعت به مقصد برسند مناسب نیست. چرا که کلیه بارها در انبار تجمیع شده و به یکباره ارسال می‌شود. ارسال خرده بار به آلمان که مسیر پر ترددی به شمار میشود حداقل یک هفته می‌باشد. چرا که باربری بین المللی شاهان میکوشد تا کلیه بار های ارسالی در یک محموله بدون عیب باشد. همچنین از نظر ماهیتی به یک شکل باشد تا احتمال کمتری برای خسارت به کالا بوجود بیاید.

در چه مسیرهایی امکان ارسال خربار وجود دارد؟

صادرات ایران به همه کشورهای دنیا انجام می‌شود. این صادرات چه به صورت مستقیم و یا به صورت کراس استاف وجود دارند. اما اینکه شما بتوند در همه ی مسیر های حمل  خرده بار ارسال کنید صحت ندارد. چرا که مسیرهای همچون حمل بار دریایی به ژاپن بسیار کم تردد هستند. بنابرین باید مدت زمان بسیار زیادی صبر کرد تا کالاهای مورد نطر در انبار تجمیع و ارسال شود. در عکس ماجرا مسیر های پر ترددی وجود دارند که قیمت حمل و ارسال کالا در آن بسیار ناچیز است. بنابراین صاحبان کالا ترجیح می‌دهند بار خود را بود ریسک گروپاژ به مقصد ارسال کنند. مثل هزینه حمل کانتینر 20 فوت به پرت ناواشیوا در هند.

حمل خرده بار در مسیرهای همچون حمل خرده بار به آلمان، حمل خرده بار به آمریکا، حمل خرده بار به کانادا و… امکان پذیر است. چرا که این مسیرها پر تردد هستند. زمان انتظار برای گروپاژ قابل تحمل است. که در نتیجه سود انتظار بیشتر از اسال هوایی می‌باشد. و صاحب کالا می‌تواند مقیاسی برای حاشیه سود و ریسک ارسال بار را بپذیرد.

مزایا و معایب حمل خرده بار

حمل خرده بار بین المللی دارای معایب و مزایایی است. صاحب کالا باید از کلیه این معایب و مزایا با اطلاع باشد تا بتواند تصمیمی درست جهت تجارت خود بگیرد. عدم تصمیم گیری درست در هر مرحله از تجارت مانند پیاده روی با چشمان بسته روی لبه پرتگاه است. این مثل گرچه بسیار تند بنظر می‌رسد . اما بخاطر داشته باشید معمولا نمونه‌های کالا به صورت گروپاژ ارسال می‌شوند. پس اگر شما در اولین رویارویی با مشتری خارجی درست عمل نکنید. یک سرمایه بزرگ را از دست خواهید داد.

مزایا:

حمل بسیار ارزان و مرقون به صرفه

معایب ارسال خرده بار:

  • ریسک بالا جهت خراب نشدن کالا متاثر از کالاهایی همسایه .
  • در صورت توقیف در گمرک یا هر نقطه دیگر در مسیر برای یک کالا تمامی محموله های درون محفظه توقیف خواهند شد.
  • در صورت کشف هر گونه کالا ممنوعه در بار یکی از محموله های خرده بار  کل محموله دچار آسیب خواهد شد.پ
  •  افزایش احتمال انجام عملیات هانگارد در ترکیه. در هانگارد ماموران ترکیه بدون دلسوزی بار را تخلیه و بازرسی می‌کنند. معمولا در هانگارد بار به کلی تلف خواهد شد.

 

حمل بار به تمام کشور ها شماره تماس : 09151060970

شاهان تجارت

ما در شاهان تجارت آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره درباره هر یک سرویس‌های لجستیک هستیم.ما به طور پیوسته و در 7 روز کاری پیگیر امورات شماییم تا سلامت محموله‌های شما را تضمین کنیم. ما را به خوش نامی و سرعت در کار می‌شناسند. برای استفاده خدمات لجستیک میتوانید با یکی از شماره های موجود در سایت در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا